ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS

Tο 8ο Εργαστηριακό Κέντρο Επανομής υλοποίησε τη σχολική χρονιά 2021-2022 το ευρωπαϊκό πρόγραμμα, Erasmus με κωδικό αριθμό 2019_1_EL01-KA102_062212 και τίτλο «Εκπαίδευση και πρακτική άσκηση στην Ευρώπη» με προορισμό τη Βιέννη, με υπεύθυνους καθηγητές – συνοδούς: τον Αναπληρωτή Διευθυντή του 8ου Ε.Κ Επανομής κ. Μερλιαούντα Στέφανο, την Υπεύθυνη του Τομέα Υγείας και Πρόνοιας κα. Τσούγκα Παναγιώτα, την Υπεύθυνη του εργαστηρίου Β. Βρεφονηπιοκόμων κα. Καργοπούλου Ολύμπια και την κα. Βούλγαρη Θεολογία καθηγήτρια Αγγλικής Φιλολογίας.
Οι μαθητές που συμμετείχαν στο πρόγραμμα αυτό, ήταν 6 από τον Τομέα Υγείας και Πρόνοιας (Νοσηλευτικής και Φυσικοθεραπείας) και 2 από τον Τομέα Ναυτιλιακών Επαγγελμάτων ( Πλοίαρχοι).

Μπορείτε να διαβάσετε παρακάτω:

Το Δελτίο Τύπου του προγράμματος μας:  ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το Πρόγραμμα Ημερίδας  του προγράμματος μας που πραγματοποιήθηκε στις 28 Ιουνίου 2022: Πρόγραμμα ημερίδας διάχυσης Erasmus -8 ΕK Επανομής

Την Παρουσίαση μας:

Το βίντεο με τις δράσεις του προγράμματος μας:

Posted in ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ, ΝΕΑ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ and tagged , , , , , , , , , .