ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ – GRADUATION CEREMONY OF THE SPECIALTIES IN THE HEALTH, CARE AND WELLBEING SECTOR

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022 – 2023

ΕΠΑΛ – 8ο  Ε.Κ ΕΠΑΝΟΜΗΣ

ΑΠΟΝΟΜΗ ΠΤΥΧΙΩΝ – ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ  ΚΑΙ ΕΠΑΙΝΩΝ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Στις 26 Ιουνίου 2020, στο εργαστήριο Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων του 8ου Εργαστηριακού Κέντρου Επανομής, πραγματοποιήθηκε Τελετή Απονομής Πτυχίων και Απολυτηρίων  για τους απόφοιτους μαθητές/τριες των ειδικοτήτων Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων, Βοηθών Νοσηλευτών και Βοηθών Φυσικοθεραπευτών της Γ΄ τάξης του Τομέα Υγείας και Πρόνοιας,  επιβραβεύοντας τους κόπους και τις προσπάθειες τόσο των μαθητών όσο και των γονιών τους, όλα αυτά τα χρόνια στο σχολείο μας.

Επίσης αποδόθηκαν, Έπαινοι στους μαθητές/τριες της Γ΄  τάξης, της  ειδικότητας Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων και της ειδικότητας Βοηθών Νοσηλευτικής επιβραβεύοντας τους  για την εθελοντική συμμετοχή τους στην τοπική γιορτή της Επανομής «Αργύρια».

Η Διευθύντρια του ΕΠΑΛ Επανομής κα Νικολαίδου Ελένη, ο Διευθυντής του 8ου Εργαστηριακού Κέντρου Επανομής κ. Μερλιαούντα Στέφανος, η Υπεύθυνη του Τομέα Τσούγκα Παναγιώτα, οι Υπεύθυνοι των εργαστηρίων Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων κα. Καργοπούλου Ολυμπία, Βοηθών Νοσηλευτών κα. Νικολούδη Βικτωρία,  Βοηθών  Φυσικοθεραπευτών κ. Στράτογλου Παναγιώτης και οι καθηγητές/ τριες των ειδικοτήτων κα. Παπαγιάννη Μαρία, κ. Πετροβίτσος Ευάγγελος, κα. Παραδείση Ιφιγένεια, κα. Κουτσουγιάννη Ιφιγένεια, κα. Κοσμίδου Σοφία, κα. Τουρλίτη Σοφία και κα. Μητρούδη Χαρίκλεια, αποχαιρέτησαν με χαρά και περηφάνια τους μαθητές/τριες  απονέμοντας τα πτυχία, τα απολυτήρια τους και τους έπαινους και ευχόμενοι σε όλους/όλες τους μαθητές/τριες:

Καλή Επιτυχία στην προσωπική και επαγγελματική τους ζωή!!

Εκπλήρωση όλων  των στόχων τους και των επιδιώξεων τους!!

Ένα λαμπρό και δημιουργικό μέλλον!!

Συγχαρητήρια και καλή τύχη!

Μπορείτε να παρακολουθήσετε το παρακάτω βίντεο της Τελετής Αποφοίτησης:

SCHOOL YEAR 2022-2023

1ST VOCATIONAL HIGH SCHOOL- 8TH LABORATORY CENTRE OF EPANOMI

GRADUATION CEREMONY OF THE SPECIALTIES IN THE HEALTH, CARE AND WELLBEING SECTOR

PRESENTATION OF CERTIFICATES AND PRIZES IN THE HEALTH, CARE AND WELLBEING SECTOR

A Graduation Ceremony was held for the graduates of the Nursery Assistants, Nursing Assistants and Physiotherapy Assistants Specialties of the Health, Care and Wellbeing Sector, rewarding the efforts of both the students and their parents all these years.

Also, commendations were given to our 3rd grade students in the Nursing Assistants and Nursery Assistants Specialty rewarding them for their voluntary participation in the local celebration “Argyria” in Epanomi.  The Director of the Vocational High School of Epanomi, Mrs. Eleni Nikolaidou, the Director of the 8th Laboratory Center of Epanomi, Mr. Stefanos Merliaountas, the Head of the Health, Care and Wellbeing Sector, Mrs. Panagiota Tsouga, the Nursery Assistants Workshop Manager, Mrs. Olympia Kargopoulou, the Nursing Assistants Laboratory Manager Ms. Viktoria Nikoloudi, the Physiotherapy Assistants  Laboratory Manager Mr. Panagiotis Stratoglou and the teachers of the specialties Mrs. Maria Papagianni, Mr. Evangelos Petrovitsos, Mrs. Ifigenia Paradisi , Mrs. Ifigenia Koutsougianni, Mrs. Sofia Kosmidou, Mrs. Sofia Tourliti and Ms. Harikleia Mitroudi bade the students farewell with joy and pride, awarding their certificates and commendations and wishing all the students: Good Luck in their personal and professional life!!Fulfillment of all their goals and aspirations!!A bright and creative future!!Congratulations and good luck!  You can watch the Graduation Ceremony video below:

Posted in ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΝΕΑ, ΣΧΟΛΕΙΟ and tagged , , , , , , .