ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2021 – 2022: «ΔΙΑΤΡΟΦΟΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ»

Φέτος στο ΕΠΑΛ Επανομής,  25 μαθητές από την ειδικότητα Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων της Γ΄ τάξης και 12 μαθητές από τον Τομέα Υγείας της Β τάξης συμμετείχαμε στο Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα με θέμα:

« Διατροφοεξερευνητές και προιόντα του τόπου μας»

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες μας ήταν: οι Τσούγκα Παναγιώτα,  Καργοπούλου Ολυμπία και Σταμάτογλου Μαρία.

Η ενασχόληση μας με τη διατροφή, ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία. Οι κατασκεύες μας , οι δημιουργίες μας,  οι δράσεις  που αναπτύξαμε, οι  επισκέπτες που προσκαλέσαμε στην τάξη και οι επισκέψεις μας, μας έδωσαν τη δυνατότητα να αναπτύξουμε τις γνώσεις  μας, τη δημιουργικότητα μας, τη φαντασία μας, να γνωρίσουμε ειδικούς και νέα μέρη.

Στην παρακάτω παρουσίαση (power point) αλλά και στα 2 βίντεο που ακολουθούν μπορείτε να δείτε τις δραστηριότητες και τις δράσεις του προγράμματος μας:

ΔΙΑΤΡΟΦΟΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ

Posted in ΝΕΑ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΑ and tagged , , , , , , .