ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ – ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΤΥΠΟ ΕΠΑΛ ΕΠΑΝΟΜΗΣ

ΤΟΜΕΑΣ ΥΓΕΙΑΣ Β ΤΑΞΗ (ΒΥ2 –  ΒΥ3) – ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΒΟΗΘΩΝ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ « ΚΛΙΚ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ ΤΟ: ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΟΥ»

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ « ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ»

Στις 29-1-2024, στα πλαίσια του Περιβαλλοντικού μας Προγράμματος με θέμα «Κλικ Προστάτευσε το – Φροντίζω για το περιβάλλον του σχολείου μου» και του Πολιτιστικού Προγράμματος με θέμα «Μουσείο και παιδί» οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων της Β΄ τάξης του Τομέα Υγείας (ΒΥ2, ΒΥ3), και οι μαθήτριες της Γ΄ τάξης της ειδικότητας Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς του προγράμματος την κα.  Τσούγκα Παναγιώτα και την κα. Καργοπούλου Ολυμπία,  επισκέφτηκαν το Γεντί Κουλέ και το Επταπύργιο της Θεσσαλονίκης και αποθανάτισαν με το φωτογραφικό τους φακό τα πανέμορφα μέρη της πόλης μας.

Δημοσιεύτηκε στην/στις κατηγορία/ες ΝΕΑ.