ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ 1ης ΦΑΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ – ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

ΣΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΕΠΑ.Λ. ΕΠΑΝΟΜΗΣ

Η διαδικασία 1ης φάσης των εγγραφών και ανανέωσης εγγραφών στο Πρότυπο Επαγγελματικό Λύκειο Επανομής ολοκληρώθηκε την Παρασκευή 14 Ιουλίου 2023.

Ενημερώνουμε τους ενδιαφερόμενους ότι έχουν προκύψει οι παρακάτω κενές θέσεις, οι οποίες πρόκειται να καλυφθούν κατά την περίοδο των κατ’ εξαίρεση και εκπρόθεσμων εγγραφών κατά τον μήνα Σεπτέμβριο 2023 μετά από σχετική ενημέρωση του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. και σχετική ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Οι κενές θέσεις ανά Τομέα και Ειδικότητα είναι:

Β΄ ΤΑΞΗ
ΤΟΜΕΑΣ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ
ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ, ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ 3
ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ 3
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ 6
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ 3
ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ 10
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ 6
ΥΓΕΙΑΣ, ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΚΑΙ ΕΥΕΞΙΑΣ 15

Γ΄ ΤΑΞΗ
ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΟΤΩΝ 4
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 1
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ 2
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ 2
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ 1
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΘΕΡΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ 5
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ 5
ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ 1
ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ 3
ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ 3

Επισημαίνεται ότι οι παραπάνω κενές θέσεις, καθώς και αυτές που ανακύπτουν κατά τον μήνα Σεπτέμβριο καλύπτονται από ενδιαφερόμενους/ες μαθητές/-τριες βάσει του βαθμού προαγωγής τους από την προηγούμενη τάξη, σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις.

Οι αιτήσεις για τις κατ’ εξαίρεση και εκπρόθεσμες εγγραφές κατά τον μήνα Σεπτέμβριο υποβάλλονται στο Πρότυπο Επαγγελματικό Λύκειο Επανομής εκτός της διαδικασίας εγγραφής μέσω του πληροφοριακού συστήματος του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., στην σχολική μονάδα του Πρότυπου ΕΠΑ.Λ. Επανομής.

Για τις προθεσμίες αυτών των εγγραφών θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερώνονται κατά τους θερινούς μήνες Ιούλιο και Αύγουστο κάθε Τετάρτη στο τηλέφωνο: 2392041406

Posted in ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΝΕΑ and tagged .