Κλειστά όλα τα ΕΠΑΛ και τα Λύκεια για 14 μέρες (Ν. Θεσσαλονίκης)

Αγαπητοί γονείς, κηδεμόνες, μαθητές και μαθήτριες,

κατόπιν ανακοίνωσης της ΔΔΕ Ανατολικής Θεσσαλονίκης η οποία σημειώνει ότι η λειτουργία των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων θα πραγματοποιείται με τηλεκπαίδευση από την Τρίτη 3-11-2020 η οποία είναι υποχρεωτική, σας ενημερώνουμε ότι:

1. Το σχολείο μας θα παραμεινεί κλειστό μέχρι νεωτέρας
  2. Δεν θα υπάρχουν λεωφορεία για μετάβαση στο σχολείο μας
  3. Το ωρολόγιο πρόγραμμα που δόθηκε σήμερα, θα ισχύσει κανονικά σε μορφή τηλεκπαίδευσης (σύγχρονη). Θα ανέβει και στη σελίδα του σχολείου εντός της ημέρας
  4. Η συμμετοχή των μαθητών/μαθητριών είναι υποχρεωτική και θα καταγράφονται κανονικά οι παρουσίες και οι απουσίες
  5. Οι σύνδεσμοι των καθηγητών (webex) για την παρακολούθηση των σύγχρονων μαθημάτων θα σταλθούν στα email των γονέων/κηδεμόνων εντός της ημέρας.

Θα ακολουθήσουν νεότερες ανακοινώσεις σύντομα. Παρακαλούμε να παρακολουθείτε τη σελίδα του σχολείου μας.

Δημοσιεύτηκε στην/στις κατηγορία/ες ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΝΕΑ, ΩΡΟΛΟΓΙΟ.