Διευκρινίσεις σχετικά με την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής-Δήλωσης Προτίμησης μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2019-20

ΘΕΜΑ : «Διευκρινίσεις σχετικά με τη με αρ. 57624/ΓΔ4/11-4-2019 εγκύκλιο του ΥΠ.Π.Ε.Θ.»

Σε συνέχεια του με αρ. 57624/ΓΔ4/11-4-2019 εγγράφου μας και ενόψει της Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής-Δήλωσης Προτίμησης μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2019-20, παρακαλούμε να διανεμηθεί στους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών οι οποίοι/ες είναι ανήλικοι/ες ή στους ίδιους/ες αν είναι ενήλικοι/ες το επισυναπτόμενο έγγραφο και να επιστραφεί υπογεγραμμένο.

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών στα Δημόσια Λύκεια, Α΄, Β΄, Γ΄ τάξη ημερησίου και Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ τάξη εσπερινού, (ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ.) για το σχολικό έτος 2019-20 θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές. Προκειμένου να αποφευχθούν εγκαίρως . . . . .

ΔΕΙΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ