Αγιασμός 11ης Σεπτεμβρίου (και ολοκλήρωση εγγραφών και Λεωφορεία)

Την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου, ώρα 9:15 θα γίνει ο αγιασμός του 1ου ΕΠΑΛ Επανομής.

Παράλληλα, η ίδια μέρα είναι η τελευταία των ηλεκτρονικών εγγράφων στο ΕΠΑΛ με βάση τις οδηγίες του υπουργείου. Όσοι κηδεμόνες δεν έχουν εγγράψει ηλεκτρονικά τα παιδιά τους πρέπει να το κάνουν ως και την Δευτέρα. Κατόπιν, θα πρέπει να προσκομίσουν ως την ίδια προθεσμία τα κάτωθι και να υπογράψουν στην καρτέλα του μαθητή:

1. Εκτυπωμένη την ηλεκτρονική δήλωση στο e-epal
  2. Ταυτότητα κηδεμόνα
  3. Ταυτότητα μαθητη / πιστοποιητικό γέννησης Μαθητή/τριας
  4. 2 φωτογραφίες
  5. Απολυτήριο ( Σε περίπτωση μαθητών που έχουν λάβει ήδη απολυτήριο και άλλου τύπου Λυκείου)

Τα λεωφορεία εκείνη την ημέρα θα λειτουργήσουν ως εξής:

Α)Περαία-Νέοι Επιβάτες-Αγία Τριάδα-Αγγελοχώρι (τα παιδιά 8:00 να είναι στις περσινές στάσεις, θα έχει 2 λεωφορεία επειδή είναι πολλά παιδιά)

Β) Σχολάρι-Λάκκωμα-Νέα Ηράκλεια-Μεσημέρι (τα παιδιά 08:10 να είναι στις περσινές στάσεις)

Γ) Ρύσιο-Καρδία-Τρίλοφος-Πλαγιάρι (τα παιδιά 08:10 να είναι στις περσινές στάσεις)

Δ)Νέα Μηχανιώνα δεν θα έχει λεωφορείο, με αστική συγκοινωνία το νούμερο 77