Πανελλαδικές 2023: Υποβολή Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή στις Εξετάσεις των ΕΠΑΛ έως 12 Δεκεμβρίου

Αγαπητοί γονείς κηδεμόνες, μαθητές και μαθήτριες,

Όλοι οι υποψήφιοι (μαθητές ή απόφοιτοι) που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2023 των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο σχολείο Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Η τελική προθεσμία ορίζεται ως και τη Δευτέρα 12-12-2022, η αίτηση και συγκεκριμένες οδηγίες θα δοθούν στους μαθητές από τη Διεύθυνση του σχολείου.

Για τους υποψηφίους με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες που εξετάζονται προφορικά ή γραπτά κατά περίπτωση θα ακολουθήσει νεότερη ενημέρωση σχετικά με τα δικαιολογητικά που θα πρέπει να υποβληθούν. Στην παρούσα φάση, απαιτείται μόνο η κατάθεση Αίτησης για προφορική εξέταση (υπόδειγμα θα δοθεί από το σχολείο).

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΠΕ11

Εκ της Διευθύνσεως

Δημοσιεύτηκε στην/στις κατηγορία/ες ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ.