Επανέναρξη λειτουργίας σχολείου (Λεωφορεία και Κυλικείο)

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες και μαθητές μαθήτριες,

σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 12/5/2020 θα λειτουργήσει το σχολείο μας για τη Γ τάξη με βάση τις οδηγίες του Υπουργείου (Τη Δευτέρα 11/5/2020 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό για μαθήματα λόγω εορτής του πολιούχου της Επανομής Αγίου Αργυρίου).

Σας ενημερώνουμε ότι:

1. Τα λεωφορεία θα βρίσκονται κανονικά στις γνωστές στάσεις, την γνωστή ώρα και θα τηρούνται όλα τα προβλεπόμενα μέτρα για την προστασία των μαθητών.
  2. Το κυλικείο θα είναι κλειστό. Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες και μαθητές μαθήτριες να φροντίσουν να έχουν μαζί τους , εφόσον επιθυμούν το δεκατιανό τους.
  3. Οι μάσκες και τα γάντια είναι προαιρετικά. Εφόσον επιθυμούν οι μαθητές/ μαθήτριες την χρήση τους , θα πρέπει να τα προμηθευτούν οι ίδιοι. Περισσότερες πληροφορίες εδώ

Σημαντική Υπενθύμιση : Οι μαθητές που θα δώσουν πανελλαδικές να διαβάσουν την σχετική ανακοίνωση . Το σχολείο θα είναι ανοικτό για την υπογραφή των σχετικών αιτήσεων και την Δευτέρα 11/5 από 08.30 έως 13.00 προκειμένου να εξυπηρετηθούν οι απόφοιτοι μαθητές.

Παρακαλούμε να παρακολουθείτε τη σελίδα του σχολείου συνεχώς για νέες ανακοινώσεις.

Δημοσιεύτηκε στην/στις κατηγορία/ες ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ, ΝΕΑ, ΩΡΟΛΟΓΙΟ.