Εγγραφές Τελευταία Μέρα Παρασκευή 3 Ιουλίου !

Αγαπητοί μαθητές/ γονείς, σας ενημερώνουμε ότι:

Το Υπουργείο ανακοίνωσε ότι

1. Παρατείνεται η προθεσμία υποβολής των Ηλεκτρονικών Αιτήσεων  Εγγραφής, Ανανέωσης Εγγραφής και Μετεγγραφής σε Γενικά Λύκεια και Επαγγελματικά Λύκεια μέχρι και την Παρασκευή 3 Ιουλίου και ώρα 23:59 με σχετική εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, ανακοίνωσε σήμερα το υπουργείο Παιδείας.

2. Κατόπιν ενημέρωσης από το αρμόδιο Τμήμα της Διεύθυνσης Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Απλούστευσης Διαδικασιών, αναφέρει η ανακοίνωση, είναι απαραίτητο να υποβληθούν εκ νέου οι αιτήσεις που υποβλήθηκαν από την Κυριακή 28-06-20 και ώρα 00:01 έως και την Τρίτη 30-06-20 και ώρα 08:30.

Δείτε όλη την εγκύκλιο

_egkyklios_ilektronikis_aitisis_2020-21_v_fasi_1_0

Επιπλέον υπενθυμίζουμε ότι, μετά από τις αιτήσεις ( θα ενημερωθείτε για τις ακριβείς ημερομηνίες), θα πρέπει να αποστείλετε τα απαραίτητα δικαιολογητικά μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη σχολική μονάδα ή να τα προσκομίσετε, μόνο κατόπιν συνεννόησης για να ολοκληρωθεί η εγγραφή.